S počítačom v pohode, alebo o čom je tento blog

computerPrečo som sa rozhodol písať tento blog?

Už sa vám stalo, že ste niekomu niečo vysvetľovali a dotyčný človek nie a nie pochopiť čo sa mu snažíte povedať? Verím, že áno. V takej situácii sú na mieste otázky,  kde je problém? Prečo to nechápe? Veď je to také jednoduché.

Ale čo sa nám zdá jednoduché, pre iných môže byť totálna „španielska dedina“.

Počas mojej praxe, čo je už bez mála 16 rokov, kedy riešim zákazníkom ich problémy s IT, som takýchto situácií zažil nespočetné množstvo. A veľa krát som sa pristihol pri myšlienkach ako to, že takéto jednoduché veci niekomu nie sú jasné.

Čo ja považujem za samozrejmosť, pre niekoho iného vôbec samozrejmé nie je.

Práve nedávno som s jednou pani riešil problém s jej notebookom. Situáciu sme riešili telefonicky a potreboval som od nej informáciu o napájaní jej notebooku. Vedel som, že má kliknúť na ikonu batérie v oznamovacej oblasti na panely úloh. Pre mňa jednoduché a samozrejmé. No pani už o tom „jednoduché a samozrejmé“ až tak presvedčená nebola. Trvalo nám skoro desať minút než som jej vysvetlil, čo od nej chcem. Možno sa vám to zdá úsmevné a možno ste sa práve dozvedeli niečo nové. Tak či tak, práve takéto situácie ma doviedli až sem.

Každú chvíľu sa utvrdzujem v tom, že veľmi veľa užívateľov počítača neovláda celkom základné postupy a nastavenia, ktorými si môžu nie len zjednodušiť prácu, ale aj mnohé drobné problémy sami vyriešiť.

Preto som sa rozhodol vytvoriť tieto stránky a písať tento blog. Chcem užívateľom počítačov ukázať, ako jednoduché sú niektoré postupy a riešenia. Chcem vám ukázať ako sa dá uľahčiť a zefektívniť používanie počítača.

Je veľa rôznych problémov pri práci s počítačom, veľa jednoduchých postupov a nastavení, ktoré si nevyžadujú žiadne špeciálne pokročilé znalosti. A predsa dokážu zjednodušiť používanie počítača.

Na týchto stránkach nájdete mnohé návody, postupy a rady z každodennej praxe, ktoré vznikli z otázok reálnych užívateľov, ktorý používajú počítač hlavne k svojej práci.

Stano Ševčík
Už viac ako 15 rokov pomáham riešiť mojim spokojným zákazníkom každodenné problémy s výpočtovou technikou. Ukážem vám ako jednoducho „skrotiť“ počítač tak, aby vás neprivádzal do zúfalstva, ale plnohodnotne slúžil. Viac o mne sa dočítate tu >>
Komentáre