Ako sa zbaviť informácie o bezplatnom upgrade na Windows 10

V minulom článku som písal o tom ako čo najjednoduchšie a najbezpečnejšie inovovať počítač na Windows 10. Ak ste sa rozhodli pre inováciu vášho počítača na najnovší operačný systém od Microsoftu, dávam vám článok do pozornosti.

Ak patríte medzi používateľov, ktorí s inováciou stále váhajú, prípadne ste prechod na Windows 10 úplne zavrhli, určite sa vám hodí nasledujúci návod.

Verím, že vás už neraz otravovala informácia o bezplatnom upgrade na Windows 10. Drobná aplikácia Get Windows 10 (GWX), ktorá sa nainštalovala prostredníctvom služby Windows update. V oblasti oznámení má svoju ikonu, z ktorej na vás pravidelne vyskakuje informácia o bezplatnej inovácii.

GW10neskrt

Riadne otravné okno, súhlasím. Určite máte dôvod prečo nechcete počítač inovovať, alebo inováciu odkladáte a teda táto informácia je úplne zbytočná. Dobrá správa je, že sa jej dá zbaviť aj bez toho, aby ste počítač inovovali na Windows 10.

Mimochodom, čas na bezplatnú inováciu na Windows 10 máte do 29.7.2016.

Poďme sa pozrieť ako sa otravnej hlášky zbaviť. Žiaľ neexistuje žiadny „user friendly“ spôsob. Čiže niečo ako: „otvorte okno… kliknite na možnosť… zrušte zaškrtnuté políčko…“ takto to nepôjde. Jediný spôsob je editácia registrov systému.

Pre skúsených, pokročilých používateľov iste žiadny problém. Stačí v „Registry editore“ vyhľadať kľúč: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx a vytvoriť v ňom novú DWORD hodnotu s názvom DisableGwx a hodnotu „Value data” nastaviť na 1.

No tento blog je určený aj pre menej skúsených používateľov, takže ak patríte medzi nich určite sa dočítate ako na to. Žiadny strach, nebude to žiadna maturita.

Stačí ak si stiahnete súbor DeaktiváciaGwx.rar. Po stiahnutí súbor rozbaľte a spustite pripravený skript DeaktiváciaGwx.reg. Zobrazí sa varovanie o možných problémoch po pridaní alebo zmene hodnôt v registroch. Varovanie potvrďte tlačidlom Áno.

varovanie

Následne sa skript spustí a vykoná všetky vyššie uvedené zmeny v registroch za vás. Informáciu o pridaní hodnôt do registrov potvrďte tlačidlom OK a potom už stačí len reštartovať počítač.

hotovo

Po reštartovaní počítača sa aplikácia Get Windows 10 už nespustí a nenájdete ju medzi ikonami v oznamovacej oblasti.

POZOR! Neodborné zmeny a manipulácia s registrami systému môžu spôsobiť problémy s chodom operačného systému. Autor článku nezodpovedá za prípadné poškodenie systému. Ak prácu s registrami neovládate, použite pripravený skript, ktorý správnym spôsobom vykoná zmeny.

Stano Ševčík
Už viac ako 15 rokov pomáham riešiť mojim spokojným zákazníkom každodenné problémy s výpočtovou technikou. Ukážem vám ako jednoducho „skrotiť“ počítač tak, aby vás neprivádzal do zúfalstva, ale plnohodnotne slúžil. Viac o mne sa dočítate tu >>
Komentáre